Otse põhisisu juurde

Siilkeste tegemised veebruaris

Siilikesed uurisid jääd

 Siilikesed alustasid veebruari uue, jäise projektiga. Õuesõppe käigus tegid lapsed ise värvilist jääd ning proovisid nendega järgmisel päeval joonistada. Esimesel korral said jäävärvid veidi heledad ning laste rõõmuks sai katst korrata, lisades seekord rohkem värvi.

Kuna lastele meeldib hirmsasti jääd limpsida, uurisime järele, kas jääd tohib süüa ja mis maitsega see on. Lapsed valmistasid magusat, haput ja maitseta jääd. Kui jää valmis, said lapsed kõiki neid proovida ja  kirjeldada ning arvata, mis mari jääle maitset annab. Lapsed tuvastasid hapuka vaarika, magusa maasika ning täiesti tavalise vee maitse.
Lapsed uurisid ka, et mis kujuga jää on ja tegid erinevate vormidega ka katsetusi.


Lasteaial käis külas Nõva looduskool oma talveprogrammiga ja lapsed said teha vahvaid katseid, et tutvuda jää ja lume omadustega.



Lapsed uurisid  Arktika ehk põhjapooluse loomi (morsk, jääkaru, põhjapõder) ja Antarktika ehk lõunapooluse loomi (pingviin, hüljes, vaal).


Sooja kampsuni päev 

Siilikesed õppisid energia säästmist läbi väikese jutukese ühest sooja kampsuniga kiisust kiisude külas, kus küttepuud hakkasid otsa saama, kuid õues oli külm talv. Lapsed aitasid kaasa mõelda, kuidas kiisud sooja saavad samal ajal küttepuid kokku hoides? Lapsed meisterdasid ka väikesed kiisud, kes said selga soojad kampsunid ja jalga villased sokid.

Eesti Vabariigi aastapäev

Siilikesed hakkasid pidupäevaks valmistuma juba varakult, maalisid-joonistasid mustreid saali kaunistamiseks, lahendasid rahvussümboolika kinnistamiseks õppemänge, õppisid muusikatunnis laule ja tantse. Pidupäeval valmistasid lapsed endale suupisteid, esinesid aktusel, käisid õues lipu heiskamisel ning lasid enda valmistatud ampsudel hea maitsta. 




Siilikesed on tublid matkasellid!

Siilikesed avastasid õuesõppe käigus lasteaia ümbrust, sõitsid bussiga, lustisid uuel mänguväljakul ja otsisid märke kevade saabumisest. 



Siilikesed kaalusid, kui palju toitu üle jääb.

Siilikesed kaalusid veebruaris ühe nädala jooksul tekkinud toidu jääke. Kaalumisele läks toit, mille lapsed olid ise enda kaussi tõstnud, kuid mida nad ära süüa ei jõudnud. Tulemus oli üllatavalt suur. Kokku oli nädalas toidukadu 2kg ja 295 grammi 😰.
Tuletame lastele igapäevaselt meelde, et tõstame esialgu väiksema portsu ning juurde tõstame vaid nii palju, kui jaksame ära süüa. Kutsume lapsevanemaid üles ka kodudes lapsi suunama iseseisvalt toitu  tõstma ning enda isu suurust hindama! 😊


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kellukeste oskusõpe buffeelauas toimetades

Buffee laud. Mis asi see veel on ja miks seda vaja on? Nendele ja paljudele muudele küsimustele said Kellukesed 27. novembril vastuseid, mil loodi koostöös lastega rühma hommikusöögi buffeelaud. Lapsed küpsetasid eelmisel päeval põhiroaks rosina-kohupiimavormi. Arutlesime, mida tähendab sõna buffee; millises järjekorras buffeelaudasid kaetakse ja miks; kuidas teha valikuid; kuidas viisakalt liikuda ja palju muudki. Lapsed said harjutada nõudega liikumist kandiku abil, mis on üks eeloskusi koolisööklas hakkama saamiseks. Lapsed nimetasid tegevust nagu oleks toidufestival ning nautisid täiega protsessi. Mängu toodi isegi kohv, mis tegelikult oli veetass :).

Sooja kampsuni päev Sipelgate rühmas

 Neljapäeval, 6.veebruaril, toimus Sipelgate rühmas sooja kampsuni päev, kus kõik rühma lapsed ja personal tuli lasteaeda soojas kampsunis. Belgiast alguse saanud sooja kampsuni päev juhib tähelepanu soojusenergiakasutusele- ja säästmisele. Sipelgate rühma lapsed arutlesid, miks on selline päev vajalik; milleks on vaja energiat säästa ja kuidas saaksime meie seda lasteaias ja kodus teha. Lapsed said teada 5 põhitõde energia säästmiseks:  1. Kraad madalam toatemperatuur võimaldab säästa küttekuludelt.  2. Minut vähem duši all hoiaks Eestis ühe kuuga kokku enam kui 500 eramu aastase küttevajaduse. 3. Tund vähem teleri või arvuti ees annab kokkuhoiuks energiakoguse, millega tavaline sõiduauto läbib 1,5 miljonit km. 4. LED-id ja säästulambid kasutusse- üks LED- valgusti võtab umbes kaheksa korda vähem energiat kui keskmise võimsusega hõõglamp. 5. Kasutuseta seadmed võrgust välja- kõik koos hoiaksime kokku kuni 1GWh elektrit. Pärast põhitõdede üle arutlemist jälgisime rühmaruu...

Leiutajate nädal Kellukeste moodi

 Kellukeste suhtumine on ikka olnud - kui juba, siis JUBA! Peale seda, kui ametlik õppetegevuste periood läbi sai, võtsid võimust "rahulikumad" suvised ettevõtmised. Nimelt toimub Pirita Kose Lasteaias igal aastal juuni alguses Leiutajate nädal, mille jaoks kogutakse kõikvõimalikku taaskasutusmaterjali meisterdamiseks. Lisaks kodudest saadud panusele toetasid sellel aastal laste lennukust ka ettevõtted! Dava Foods (EGGO munad) tõi meie lasteaeda terve euroalusetäie munakarpe ning Kellukeste rühmal õnnestus teha koostööd ka Lasnamäe Centrumi JYSK kauplusega, kus meie jaoks koguti mitme kuu vältel lauavakstute papptorusid.  Kellukesed ei hoidnud ennast tagasi - krabasime aluselt viis suurt "torni" munakarpe ja asusime tegutsema! Päris alguses lammutasime lastega koos laiali ühe "torni" karpe ja vaatasime, mis nendest üldse teha saab. Tuletasime meelde õppeaasta jooksul toimunud õuesõppepäevi, kus tuli ka müüri ladumist õppida ja peagi selguski, et lapsed tah...