Käbikeste rühmas möödus mänguasjavaba kuu väga kiirelt ja tegusalt, alustasime juba detsembri lõpus ja lapsed tegid mänguasjade inventuuri, reastasid autosi suuruse järgi ja sorteerisid erinevaid mänguasju. Jaanuari alguseks olime lastega juba palju arutanud, et mänguasjad lähevad puhkusele ja lapsed leppisid sellega. Enim kurvastasid lapsed, et nukud on ka puhkusele läinud. Sellest sündis idee teha igale lapsele jääkmaterjalidest oma kaltsutitt ja juba nädala pärast mängisid lapsed oma nukkudega. Iga laps sai valida enda nukule kangajäägi kleidi, kehaks ajalehti kortsutada ja proovida nõela ja niidiga nööbisilmade õmblemist ja lõngast juuste õmblemist. Nuku meisterdamine kestis üsna pikalt, aga lõpuks sai iga laps enda nuku valmis, talle nime mõelda ja ka teistele tutvustada. Kui rühmanukud tulid puhkusereisilt tagasi, said kaltsutited koju minna.
Koostöös majahoidja Oleviga valmis linnumaja, lapsed said tutvuda puutöö alustega- uurida erinevaid tööriistu, tutvuda mõõtmisega.
Mänguasjade puhkus andis lastele erinevaid ideid loovmängudeks- lapsed tegid üksteisele etendusi, mängisid tekkide ja kotttoolidega kodu ja arsti. Vanemad tõid detsembri ja jaanuarikuu jooksul rühma palju jääkmaterjale- karpe, kaste, pakendeid. Karpidest valmis meie loomaprojekti toetav mäng “Elevandi söötmine”. Wc paberi rullidest valmisid vahvad ruumiliste lontidega elevandid.
Õhtupoolikutel said lapsed lõngajuppidest meisterdada vahvaid tegelasi. Kangajääkidest valmistasid lapsed Aafrika loomade projekti jaoks lõvi pead. Õpetaja Natalia tõi rühma mitmeid erinevaid tapeedijääke, millest saime välja lõigata savanni loomad ja kleepida need laste värvitud aluspaberile. Tapeedirulli taaskasutades valmis ka 5,5-meetrine kaelkirjak, et illustreerida meie loomade projekti.
Lapsevanemad tõid rühma munakarpe ja meil õnnestus koguda kokku küünlajääke, millest lapsed said meisterdada süüteroose ning harjutada voltimist.
Kommentaarid
Postita kommentaar