Otse põhisisu juurde

Postitused

Kuvatud on kuupäeva veebruar, 2024 postitused

Toidu säästlik tarbimine

 12.veebruarist 16.veebruarini jälgisid Sipelgate rühma lapsed veelgi täpsemalt, et tõstaksid endale nii palju toitu kui päriselt jaksavad ära süüa. Kui midagi alles jäi, siis sai see kaalule pandud ning tulemus tabelisse kirja pandud. Sipelgad suudavad väga hästi oma toiduportsjone hinnaga ning vaid mõnel üksikul toidukorral jäi veidi toitu alles. Olenemata sellest, et igapäevaselt enam toidujääke ei kaaluta, on lastel endiselt selge see, et tõsta endale nii palju toitu kui kõhtu mahub.

Lepatriinud külvasid arbuusiseemneid

 Lepatriinud külvasid 22.veebruar lasteaia peenrakastis kasvatamiseks arbuusiseemneid. Seemneid läks mulda 27, ootame põnevusega nende tärkamist. 

Näpud mulda!

 Teisipäeval, 20.veebruaril, panid Sipelgad esimest korda sel aastal oma näpud mulda. Mulda said pistetud tippsibulad, et oleks igal hetkel võtta supile või praele maitseks enda kasvatatud rohelist sibulat.
Tõrukeste rohenäpud ootavad kevadet. Lillesibulad said mulda, hakkame kastma ja õisi ootama.

Kellukeste oma Sipsiku-lugu

Kogu lasteaias oli jaanuaris mänguasjavaba kuu.  A tuli ühel hommikul lasteaeda küsimusega, et kas ta tohib tunnikese vanema venna rühmas veeta? Kõikide osapooltega kooskõlastatult saigi A oma vennale naaberrühma "külla" minna.  Naabritel oli käsil kaltsutite meisterdamine. J meisterdas rätinukku püüdlikult ja ettevaatlikult, ent nagu nõelaga toimetamisel ikka, võib vahel sõrme ka torgata. A vaatas toimetusi huviga pealt ja tundis venna kannatustele kaasa. :) Aeg läheb teatavasti kiirelt, ning kui oli tarvis oma rühma tagasi minema hakata, tuli A-le kurbus ja isegi nutt peale. J-l aga hakkas oma õest kahju ning ta kinkis enda tehtud kaltsutite talle sõnadega: "Palun, see on sulle! Sa saad selle uneajal kaissu võtta!". A muutus väga rõõmsaks ja kallistas nukku.  Tagasiteel oma rühma vestlesime A-ga ning meile hakkas see kõik Sipsiku saamislugu meenutama. Teatavasti ju sealgi hoolis suurem vend oma väikesest õest väga ja meisterdas talle vanadest riidetükkidest kaltsu...

Mänguasja vaba Jaanuar

Tegime tutvust robot sõbraga siilikeste rühmas valmistasime stressi pudelid ja kaunistasime kleepsudega. Lükkasime makarone traadi otsa, mõni laps pani traadi otsa ühe makaroni mõni  kahe.voltisime lehvikuid, kleepisime ja rebisime, Iga laps sai paku peal kruvitamis oskusi trelliga harjutada ja haamriga taguda lapsed olid õnnelikud seega vaimustatud.Rohkem naelu ei löödud kui isu otsa sai.Õue tegevustest sai meisterdatud lumememm lumemees sai meisterdatud koos lumememme luuletusega: Lumememm sa naljamees sul on puna nina ees, mustad silmad must on suu nägu ümar nagu kuu. Kuu lõppes tomati külvamisega.

Meie lasteaias tervitab teid Raua-Robert

 Maasikate rühma lapsed meisterdasid metalli kogumiseks vahva ja naljaka prügikasti, mis sai endale nimeks Raua-Robert. Tänaseks on Raua-Robert kogunud juba endale vanu seisma jäänud võtmekimpe, pudelikorke, naelu ja muid metallist esemeid, 

Pihlamarjad nautisid mänguasjavaba jaanuarikuud.

Kui jaanuari alguses mänguasjad ühiselt kokku korjati ja ümberpööratud mööbli taha kastid peitu pandi, algas lastel tihe meisterdamise periood. Mõtteid tekkis rohkem kui teostada jõudsime: Lauamängud + nupud Heegeldamine Autorada Nuku õmblemine Nukuteatri tegemine õmmeldud nukkudega Puidutööd (saagimine, naelte toksimine) Lossi meisterdamine Lapsevanemate abil saime rühma palju jääkmaterjali, millest uusi mänguvahendeid meisterdada - papp, riidetükid, nööbid, lõngad, puidumaterjal jne. Algselt esemete kokku liimimise kompositsioonidest hakkasid tasapisi kujunema rohkem läbimõeldud esemed.

Mänguasjavaba kuu Maasikate rühmas

  Meie mänguasjadevaba kuu oli täis väga põnevaid loovtegevusi. Tore oli näha, et meie lapsevanemad toetasid meie ettevõtmist ning varustasid meid  erinevate vahenditega. Meile toodi nii puidutööks erinevaid materjale, kui ka meisterdamiseks jääkmaterjale. Lasteaed varustas meid erinevate uute tööriistadega. Lapsed said tutvust teha viltimisega ja tikkimisega. Viltimine sai laste lemmiktegevuseks kohe peale esimest proovimist. Samuti meeldib lastele naelu puupaku sisse lüüa ning elektrikruvikeerajaga kruve keerata. Eriti suur väljakutse oli kuuma pliiatsiga puidu sisse mustreid ja tähti joonistada. Tüdrukud õmblesid endale väikese kotikese, kuhu on mõnus  sisse panna oma patsikummid. Poisid ehitasid vineerist suure rulapargi ja autotöökoja. Kõik päevad olid lastel sisustatud erinevate uute loovtegevustega ja lapsed said kogeda isetegemise rõõmu päris tööriistadega. Usume, et see mänguasjadevaba aeg oli lastele uudne ja meeldejääv kogemus ning nad said end proovile panna j...