Otse põhisisu juurde

Sügisene perepäev Pirita Kose Lasteaias

 


11. novembril toimus Pirita Kose Lasteaias meeleolukas perepidu. Külla tulid isad, emad, õed-vennad ning ka mõned vanaemad ja vanaisad.

Peredele olid organiseeritud tegevused neljas erinevas tegevuskeskuses ehk pesas. Seekordne pidu keskendus taaskasutusele ja prügi sorteerimisele. Liikluspesas oli kasutusel värskelt lasteaeda saadud liiklusvanker ja seal sisalduvad vahendid. Liikluspesas oli peredel ülesanne läbida rada kõiki ohutusreegleid järgides. Palju rõhku pandi sellele, et nii vanematel kui ka lastel kinnistuks õige kiivri kasutusviis. Kui takistusrada oli läbitud, sai iga laps endale auhinnaks helkuri.

pere2022liiklus.jpg


Muusikapesas valisid lapsed ja vanemad endale pilli nelja pillirühma vahel (trummid, taldrikud, trianglid ja kõlapulgad). Iga rühm õppis selgeks lihtsa saatepartii. Kahe dirigendi (muusika- ja liikumisõpetaja) juhendamisel mängiti võimsalt kaasmängu G. Bizet’ ooperi “Carmeni” Avamängule. Kõla oli suurepärane! Osade rühmadega tekkis soov minna edasi Estonia lavale.
pere2022muus.JPG


Kunstipesas sai joonistada, voltida ja meisterdada kasutades erinevaid jääkmaterjale. Valmisid uhked ja omanäolised tööd ning tegevuslusti jagus kõigile pikaks ajaks.
pere2022.JPG


Robootikapesas oli perede ülesandeks prügi sorteerimine. Vahenditeks olid erinevad prügikonteinerite tähised, maastikurobotid, tahvelarvutid ning pildid erinevatest jäätmetest. Pered said arutada millisesse prügikonteinerisse piltidel olevad jäätmed visata ning seejärel juhtisid oma maastikuroboti õige prügikasti juurde. Lisaks oli lasteaia koridori üles seatud pildid erinevatest prügi sorteerimise liikidest mida vanemad ja lapsed said uurida. Seal oli peredel võimalus lähemalt tutvuda ka biojäätmete kogumise nõuga.
pere2022prügi.JPG


Perepeo lõpus oli igas rühmas üles seatud pidulaud “sofa kohvik” ning kõigil oli võimalus end turgutada kosutava joogi ja maitsvate suupistetega. Ilusat novembrit soovides!
pere2022sofa.JPG

Lastega loovalt kasvamine tuleb südamest.

#rohelinekool #prügisorteerimine #koostööperedega 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Leiutajate nädal Kellukeste moodi

 Kellukeste suhtumine on ikka olnud - kui juba, siis JUBA! Peale seda, kui ametlik õppetegevuste periood läbi sai, võtsid võimust "rahulikumad" suvised ettevõtmised. Nimelt toimub Pirita Kose Lasteaias igal aastal juuni alguses Leiutajate nädal, mille jaoks kogutakse kõikvõimalikku taaskasutusmaterjali meisterdamiseks. Lisaks kodudest saadud panusele toetasid sellel aastal laste lennukust ka ettevõtted! Dava Foods (EGGO munad) tõi meie lasteaeda terve euroalusetäie munakarpe ning Kellukeste rühmal õnnestus teha koostööd ka Lasnamäe Centrumi JYSK kauplusega, kus meie jaoks koguti mitme kuu vältel lauavakstute papptorusid.  Kellukesed ei hoidnud ennast tagasi - krabasime aluselt viis suurt "torni" munakarpe ja asusime tegutsema! Päris alguses lammutasime lastega koos laiali ühe "torni" karpe ja vaatasime, mis nendest üldse teha saab. Tuletasime meelde õppeaasta jooksul toimunud õuesõppepäevi, kus tuli ka müüri ladumist õppida ja peagi selguski, et lapsed tah...

Kellukeste oskusõpe buffeelauas toimetades

Buffee laud. Mis asi see veel on ja miks seda vaja on? Nendele ja paljudele muudele küsimustele said Kellukesed 27. novembril vastuseid, mil loodi koostöös lastega rühma hommikusöögi buffeelaud. Lapsed küpsetasid eelmisel päeval põhiroaks rosina-kohupiimavormi. Arutlesime, mida tähendab sõna buffee; millises järjekorras buffeelaudasid kaetakse ja miks; kuidas teha valikuid; kuidas viisakalt liikuda ja palju muudki. Lapsed said harjutada nõudega liikumist kandiku abil, mis on üks eeloskusi koolisööklas hakkama saamiseks. Lapsed nimetasid tegevust nagu oleks toidufestival ning nautisid täiega protsessi. Mängu toodi isegi kohv, mis tegelikult oli veetass :).

Sipelgate elektri projekt ja näidend "Elektri seiklused"

 Märtsi alguses valisid Sipelgate rühma lapsed endale uut projekti teemat ja enamuse häältega osutus valituks elektri projekt. Lapsed panid kirja mida nad juba teavad elektri kohta ja mille kohta sooviksid nad rohkem teada saada. Teada sooviti saada näiteks seda miks elekter on vajalik, kust elekter tuleb aga ka seda, miks elekter on ohtlik? Üheskoos hakkasime otsima nendele küsimustele vastuseid. Vaatasime palju õppevideoid, arutlesime, uurisime, meisterdasime, joonistasime, kirjutasime ja arvutasime. Tegevused olid mängulised ja lapsi haaravad. Näiteks selleks, et arvutamine või lugemise harjutamine oleks põnevamad, said lapsed mängida elektrikuid ja otsida rühmast "elektriohtlikke" kohti- rühmaruumides olid peidus elektriohutuse märgid ning nende taga lahendamist ootavad arvutustehted või sõnad, milles tähed segamini. Elektriga seotud tegevused kaasasime ka õuesõppetegevustesse- Lapsed meisterdasid looduslikust materjalist elektriohutuse märke ning juhatasid maastikurobo...