Otse põhisisu juurde

Postitused

Kuvatud on kuupäeva oktoober, 2023 postitused

Lepatriinud käisid Rannarahva Muuseumis

 Haridustund "Olen mere sõber". Õppekäik läks kokku meie vee teemalise projektiga ja rääkis sellest, kuidas meie saame hoida, et ookean ja merevesi oleksid puhtamad. Räägiti kalade ja veelindude heaolust. Lõpetuseks said lapsed täita töölehe, kus nad pidid maha kriipsutama, mis ei kuulu merre. Kõik lapsed said kingituseks kalaaabitsa. Tund oli huvitav ja täiendas meie lasteaias õpitut.

Lepatriinud korjasid saaki ja katsid peenrakasti vahtralehtedega

 Katsetasime kasvatada taimekooslust - kõrvits, mais ja uba. Läks nii, et saaki saime vaid kõrvitsataimelt. Peenrakastid valmistasime lastega talveks ette ja katsime kastid vahtralehtedega.

Käbikesed kasutatud pakendile õiget kohta otsimas.

 

Käbide panus kasvuhoone tühendamisel.(toimus 6 okt.)

 

Kalapäev

  Sipelgate rühmal on hetkel käsil projekt “Veealune maailm” ja selle raames osalesid lapsed teisipäeval, 17.oktoobril, Lehola Keskkonnahariduskeskuse programmis “Kalapäev- õpime ja kokkame. Programm toimus Keskkonnainvesteeringute Keskuse projekti toetusel. Programmis õppisid lapsed tundma Eesti kalade mitmekesisust, said teada, millised on nende kohastumised veeeluks (lõpused, uimed, soomused, ujupõis), kuidas liike eristada (uimede arv ja asukoht), kus nad elavad (magevee-, mere- ja riimveekalad, siirdekalad), mida söövad (rööv- ja lepiskalad) ja kuidas paljunevad (kudemine, mari ja niisk) ning seoseid keskkonna ja inimesega. Lapsed said teada, kes on kalamees ja kes kalur, kuidas kalavarusid hoida, miks on kala kasulik püüda ja süüa ning miks räim on meie rahvuskala. Praktilise tööna uurisid lapsed räime välis- ja siseehitust. Lapsed õppisid räimi puhastama ja praadima ja sõid enda poolt praetud räimi. Kalad maitsesid lastele nii väga, et järele ei jä...

Käbikesed komposti jaoks peenrasse lehti riisumas(9 oktoober)

 

Tormijärgne koristus

Esmaspäeval, 9.oktoobril, oli lasteaia hoovis suuremas koguses murdunud oksi, sest eelneval nädalavahetusel olnud torm ei jätnud ka lasteaeda puutumata. Sipelgate rühma usinad lapsed võtsid ette ja hakkasid üheskoos õueala koristama.  

Õpetajate õuesõppe koolitus

Pirita Kose Lasteaias toimus õuesõppe koolitus. Eelmisel aastal osalesime koostöös Lepistiku ja Tähekese Lasteaiaga juhtimishäkatonil. Meie idee “Viska 5” sai Tallinna Haridusameti poolt tunnustuse ning sellega kaasnes võimalus osaleda koolitusel. Ühiselt otsustasime, et soovime kogeda õuesõppe erinevaid rakendamisviise ja meie jaoks oli kõige olulisem, et see oleks praktiline. Meie koolitajaks oli Evelin Langus, kes omab pikaajalist kogemust õuesõppe radadel. Oleme väga tänulikud, et saime osaleda väga praktilisel koolitusel. Kõik osalised said mängida läbi kõik mängud, panna ennast õppija rolli ning tõdeda, et meis kõigis on peidus laps, kellele meeldib avastada, naerda, kogeda ja vahel ka eksida. Koolituspäev oli praktiline ja rõõmu pakkuv kogemus. Oleme väga tänulikud kõikidele lapsevanematele, kes võimaldasid oma lastele täna lasteaiast vaba päeva, et õpetajad saaksid koolitusel osaleda. Lisaks suured tänud meeskonnaliikmetele, kes kandsid hoolt lasteaias olevate laste eest....

Käisime eile matkarajal lasteaia taga metsas, andsime oravale Zoe toodud mandleid.

 

Tõrukeste kartulite noppimine

Otsustasime kartulid üles noppida. Võtsime kaasa ämbrid ja kraabid ning asusime hargiga kartulimaad kaevama. Kõik kartulid said leitud. Lapsed töötasid suure innuga.

Sipelgate kasvukastid koguvad rammu

 Esmaspäeval, 2.oktoobril, alustasid Sipelgate rühma lapsed lasteaia õueala riisumisega. Kokku koguti suurem kogus vahtralehti ja selle asemel, et need kottidesse koguda, leidsid nad tee peenrakastidesse. Lapsed laotasid kokku riisutud lehed peenrakastidele multšiks.  Nüüd on Sipelgate peenrakastid täielikult talve tulekuks valmis.